15:00 ТОП-5 неймовірних сіл України | |
Тисячі інтернет-користувачів і десять членів експертної ради обрали найдивовижніші українські селища. Під час опитування в першу чергу оцінювалася туристична привабливість – історія і пам'ятки, а також розвиток місцевого бізнесу, безпосередньо не пов'язаного з сільським господарством, пише vokrugsveta.
Клевань, Рівненська область Серед визначних пам'яток скромного на перший погляд селища – замок Чарторійських, побудований в 1495 році і з'єднаний підземними переходами з Луцьким замком, озеро "Безодня", крейдяні гори, що стали місцем гніздування для безлічі ластівок, і знаменитий "Тунель Любові" – ділянка залізничного полотна протяжністю в 4 км, що проходить під густою аркою з крон дерев.
Лазещина, Закарпатська область Село, перша згадка про яке датується 1555 роком, розміщене на висоті 706 м над рівнем моря – це один з найбільш високогірних населених пунктів України. Головні пам'ятки Лазещини – церква Преображення Господнього, побудована в 1780 році, етнографічний музей і гірськолижна траса.
Гусарка, Запорізька область Велика частина жителів села – етнічні білоруси. Населений пункт був заснований вихідцями зі Смоленської губернії, колишньої білоруської території, що відійшла Росії. У Гусарці розвинені різноманітні ремесла. Тут живуть бондарі, теслі, муляри і ткачі. Символ села – картоплина, або бульба. Селяни збираються поставити пам'ятник бульбі в центрі Гусарки, де до недавнього часу стояв пам'ятник Леніну.
Сартана, Донецька область Сартана була заснована в 1780 році греками, яких російська влада переселила з Криму з села з такою ж назвою. Тепер кримська Сартана називається Олексіївкою, а її донецька тезка вважається неофіційною столицею грецьких сіл на сході України. Жителі Сартани підтримують традиції свого народу, навчають дітей грецьким пісням і танцям, відзначають національні свята і готують страви традиційної кухні.
Ялта, Донецька область Ще одне грецьке село України, населене в тому ж 1780 році вихідцями з однойменного кримського міста і навколишніх селищ. Спочатку приазовська Ялта складалася з землянок, потім стали з'являтися саманні будинки, і лише до кінця XIX століття тут запрацювали пошта і школа. Місцева визначна пам'ятка – Білосарайська коса, частина ландшафтного парку "Меотида", на якій височить побудований в 1835 році і діючий досі маяк.
Джерело - Радіо 24 | |
|
Всього коментарів: 0 | |