11:32 Хотинська фортеця - неприступна твердиня на Дністрі | |
Хотинська фортеця веде свій початок від Хотинського форту, створеного у Х ст. князем Володимиром після приєднання до Київської Русі буковинських земель. Укріплення було споруджено на кам'янистому мисі, утвореному високим правим берегом Дністра і долиною його дрібної притоки. Спочатку це був замкнений земляний вал з дерев'яними стінами і оборонними спорудами. Завданням форту було оборона поселення Хотин і переправи через річку. У ХІІІ столітті князь Данило Галицький і його син Лев перебудовували фортецю. Навколо неї з'явилися семиметрова кам'яна стіна та рови шириною до 6 метрів. У північній частині фортеці звели нові невеликі укріплення. Протягом століть фортеця постійно міняла свій вигляд, її реконструювали та розширювали, руйнували завойовники і знову відбудовували. Найбільшої перебудови фортеця зазнала у другій половині XV століття, будучи в складі Молдавського князівства. Саме тоді Хотинська фортеця отримала той вид, який у великій мірі має зараз.
У ХVIII столітті турки добудували додаткові оборонні споруди - вал з бойовою терасою і широким і глибоким ровом. Історія Хотинської фортеці є драматичною і навіть героїчною, за своє існування вона побачила багато воєн, битв і облог. Тільки з 1739 по 1807 рік Хотинська фортеця пережила чотири облоги. А протягом XVI-XVII століть біля фортеці відбулося чотири великі битви. Наймасштабніша битва, на кону якої стояла доля Європи, сталася в 1621 році, між 150-тисячною армією Османської імперії з одного боку і 35-тисячною армією Речі Посполитої та 40-тисячною армією українських козаків з іншого. Ця кровопролитна битва тривала більше місяця, турки втратили в ній 80 тисяч воїнів і змушені були піти на мирну угоду й відмовитися від планів завоювання Європи. Під час екскурсії фортецею туристи можуть оглянути будівлі внутрішнього двору - склади, казарми, а також зовнішні бастіони й вежі. Є на території фортеці і невеликий музей тортур, в якому представлені найбільш поширені середньовічні знаряддя тортур. А в центрі замкового подвір'я знаходиться величезний колодязь, завглибшки 65 метрів і завширшки майже 3 метри, в якому досі є вода.
Раніше в фортеці стояла шибениця, але кажуть, що вона не сподобалася екс-президенту Віктору Ющенку під час його візиту в фортецю, і незабаром її спалили. Хотинська фортеця є улюбленим місцем любителів всіляких історичних реконструкцій, під час яких учасники і глядачі можуть насолодитися неймовірними і захоплюючими видовищами: військові маневри, масові кінні бої і справжня реконструйована облога фортеці з застосуванням автентичної облогової техніки. У Хотинській фортеці знімалося понад 50 художніх фільмів, серед яких "Три мушкетери", "Гадюка", "Русалонька", "Захар Беркут", "Балада про доблесного лицаря Айвенго", "Чорна стріла", "Стара фортеця", "Стріли Робін Гуда". | |
|
Всього коментарів: 0 | |