11:23 Європа по кишені: 10 весняних напрямків для економних туристів | |
«Часто щастя стукає в двері кожного, але цей кожен сидить в сусідньому барі і не чує стуку», йдеться у відомому прислів’ї. Зараз саме той час, коли треба бути уважним і частіше дізнаватись про можливості, які оточують нас – тим більше, якщо це стосується подорожей. Ми підготували підбірку бюджетних напрямків, які допоможуть вам зекономити і насолодитися цікавими місцями вже цієї весни. Для того, щоб зрозуміти очікуваний рівень цін у кожному місті, ми використали дані рейтингу Numbeo, де можна знайти інформацію про вартість обіду в ресторані чи оренди житла.
Гданськ (Польща) – чарівність Балтики
Це місто буквально дихає історією і готове поділитись своїми секретами, акуратно прихованими в готичних костелах і на старих площах, у Великому арсеналі і портових складах. В гонитві за міськими легендами варто зробити зупинку в одному з численних кафе та кондитерських. І звісно, не можна не прогулятися живописною гданською набережною, яка цілком не поступається своїй старшій сестрі з Копенгагену. Не зважаючи на те, що під час Другої Світової війни архітектура міста була сильно пошкоджена, зараз історичний центр повністю відновлено та реконструйовано. Доїхати до Гданська з України найзручніше наземним транспортом: потягом або автобусами. Численні рейси виконуються компаніями Ecolines, Polskibus та іншими: можна, наприклад, розділити свій маршрут, зробивши пересадку у Варшаві. Внутрішні перельоти у Польщі відчутно дешеві завдяки пропозиціям від Ryanair.
Авейру (Португалія) – португальська Венеція
Вивчіть Авейру під час пішохідної прогулянки симпатичними вуличками, оточеними розкішними будівлями з португальською плиткою азулежу і різнокольоровими будиночками, яскравість яких здасться вам “відфотошопленою”. А потім насолоджуйтесь водною екскурсією міськими каналами на старовинних фігурних човнах молісейрос, які здавна були звичним транспортом для рибалок. До речі, саме ці дерев’яні човни – далекі родичі венеціанських гондол, але приємність в тому, що поїздка ними коштуватиме набагато дешевше! Найкраще летіти до португальського Порту (наприклад, WizzAir + Ryanair з пересадкою в Будапешті), а звідти до Авейру – потягом або автомобілем всього за 45 хвилин.
Брашов (Румунія) – долина таємничих замків
В Брашові варто оглянути старовинні церкви, порахувати дивні вежі на будиночках, прогулятись однією з найбільш вузеньких вулиць Європи і просто відчути незабутній дух румунської провінції. За містом варто відвідати королівський палац Пелеш, фортецю тевтонських лицарів в Ришнові, саксонське село Харман, і, звісно, моторошний замок Бран, де жив легендарний граф Дракула. Найкраще їхати до Брашова з Києва наземним транспортом – є кілька варіантів автобусного та залізничного сполучення. Якщо ж ви прилітаєте в Бухарест, то доїхати до Брашова можна на автомобілі: дорога займе у вас 3 години.
Будапешт (Угорщина) – клубна столиця Центральної Європи
Це місто просто не вміє спати ночами, пропонуючи своїм гостям насичену “позакультурну” програму за цілком демократичними цінами. Почніть зі старовинних купалень Сечені, які ефектно овіяні водяною парою у світлі вечірніх ліхтарів. Потім завітайте у бар Anker’T, який розташований у покинутому будинку-привиді, і, насамкінець, пірнайте в море нічних тусовок на вулиці Kazinczy. Якщо ж вам захочеться змінити атмосферу на більш оригінальну, прямуйте на набережну Дунаю, де пришвартований модний клуб-корабель А38.
Озеро Блед (Словенія) – альпійська казка
Тут варто прокататись на оригінальному човні у формі лебедя і вийти на берег крихітного острову, де вмістилась лише маленька церква. Або піднятись на круту скелю, що нависла над озером, щоб відвідати симпатичний замок Бледа. Ви також можете замовити кінну прогулянку вздовж берега, а потім відпочити в місцевих термальних джерелах. І обов’язково дихайте на повну силу: де ще вам вдасться насолодитись таким чистим альпійським повітрям? Від Любляни до озера Блед можна доїхати на автомобілі за 40 хвилин. До Любляни з Будапешта хороше автобусне сполучення.
Плзень (Чехія) – хмільний туризм
Плзень цікавий сам по собі, адже саме на його старовинних вулицях змішались стилі всіх архітектурних епох. Але ваша мета тут інша – неймовірна кількість таверн, захопливий музей пивоваріння і дуже смачна екскурсія (зрозуміло, з дегустацією) на виробництво Pilsner и Gambrinus. А для найбільш палких прихильників пива створено неймовірний SPA-комплекс Chodovar, де всі процедури використовують… правильно, пиво! Погодьтесь, цей бюджетний напрямок нічим не гірший баварських аналогів. Від Праги до Плзеня – всього близько години автомобілем.
Бансько (Болгарія) – болгарські Альпи
Місцеві схили порадують як новачків, так і професіоналів “гірської справи”, а приїхати сюди можна навіть з дітьми, для яких в Бансько працює гірськолижний дитячий садок з каруселями. Окрім того, на курорті розташований каток, термальні джерела, десятки колоритних ресторанів національної кухні і маса цікавинок. Прогуляйтесь атмосферним центром Старого Бансько, а потім – в ремісниче поселення Мельник і розташований поруч з ним Роженський монастир.
Рига (Латвія) – наймодніші молодіжні тусовки
Епіцентр нічного життя знаходиться в Старій Ризі, де варто відвідати легендарний клуб Studio 69 з декількома танцполами і музикою на будь-який смак. За найкращими в місті шотами і приємною демократичною атмосферою варто зайти у бар Spot Kafe, а за найкращими видами нічної Риги – у вишуканий і недешевий Skyline Bar. До речі, неподалік від останнього, в клубі Coyote Fly кожні вихідні міксують свої треки найкращі діджеї Латвії, а рівень веселощів досягає найкращих висот.
Токай (Угорщина) – виноробний край
Токай – типове угорське містечко з яскравими одноповерховими будиночками, парою церков і дивовижною провінційною атмосферою. Навколо нього розкинулись безкрайні виноградники, поглянути на які можна з майданчику поблизу місцевої телевежі. Після цього відвідайте виноробню Himesudvar, де вас проведуть в старовинний винний льох, детально розкажуть про сімейну справу і влаштують дегустацію місцевих делікатесів разом з головним токайським напоєм. Доїхати з Будапешту в Токай можна автомобілем або потягом, час у дорозі – 2,5-3 години.
Найсмачніше місто Чорногорії, Тіват, розташоване в живописній Бока-Которській затоці. Тут варто приділити увагу затишним островам, старовинній Которській фортеці, і, звісно, прогулятися самим Тіватом. Після екскурсії влаштуйте собі справжнє кулінарне свято: мідії з червоним соусом або далматський рибний гуляш, фарширований перець або баклажани, сири златибор, а насамкінець – найкраще вино Чорногорії, Вранац.
Джерело - momondo.ua | |
|
Всього коментарів: 0 | |