Головна » 2017 » Квітень » 16 » Тбілісі за 24 години: путівник містом
12:12
Тбілісі за 24 години: путівник містом

Тбілісі - це не місто, а спосіб життя. Як жартують місцеві жителі, в столиці навіть двох днів недостатньо на те, щоб по-людськи випити, закусити й поговорити. А щоб подивитися визначні пам'ятки Тбілісі, потрібен, як мінімум, тиждень. Але ми постаралися зробити майже неможливе - провести екскурсію за 24 години.

Перш ніж вирушати на огляд усіх must-see столиці Грузії, варто спочатку як слід поснідати. Національна кухня допоможе налаштуватися на потрібний лад сприйняття міста. Якщо ти не знайома з традиційною грузинською кухнею, то гостинні офіціанти запропонують свою допомогу у виборі страв. Трапеза у традиційному форматі починається з рясної свіжої зелені, тарілки сулугуні, шпинатової закуски "пхалі", миски харчо, закуски з субпродуктів "кучмачі", салатів і супроводжується гарячим хлібом чи кукурудзяними коржами "мчаді", які заведено вмочати в горщики з гарячим лобіо на основі бобових, і активно запиваєтся вином.

 

Визначні пам'ятки Тбілісі. Гуляємо головною вулицею Тбілісі - проспектом Шота Руставелі

Тбілісі просто наповнений традиційним грузинським колоритом. І щоб зрозуміти й відчути його, потрібно прогулятися проспектом Шота Руставелі. Робити це потрібно не поспішаючи, смакуючи побачене. Центральна вулиця міста названа на честь знаменитого поета Грузії. Руставелі - головна артерія міста, по якій тече життя.

Будівництво проспекту почалося ще в XIX столітті за намісництва князя Воронцова. Довжина проспекту близько півтора кілометрів. Кінцевими його пунктами є площа Свободи і площа Руставелі з пам'ятником поетові. Головна вулиця міста просто потопає в зелені. Складно назвати ще одне таке місце в місті, де так любили б збиратися і спілкуватися його жителі.  Проспект Шота Руставелі - це театри й музеї, стародавній храм і пам'ятники, велика кількість магазинів, і все це без київського лиску, гламуру. Просте і дружелюбне. 

З культурної спадщини на вулиці Шота Руставелі можна побачити Парламент Грузії, церкву Кашветі, Академію наук Грузії, Національний музей Грузії, театр опери та балету, театр імені Шота Руставелі, Тбіліський російський драматичний театр імені О.С.Грибоєдова і ще багато чого. 

 

Визначні пам'ятки Тбілісі. Відвідуємо церкву Анчісхаті

Щоб побачити наступну визначну пам'ятку Тбілісі, потрібно вирушити в старе місто. Саме там розташована найдавніша кам'яна церква Святої Марії - церква Анчісхаті, побудована за спадкоємця Вахтанга Ґорґасалі в VI столітті. Свою назву церква одержала в XVII столітті, коли сюди перенесли велику ікону з монастиря Анчі (Південна Грузія).

Найгарніший прямокутний будинок церкви збудований під впливом прадавнього палестинського зодчества. Двері Анчісхатської церкви прикрашені традиційним грузинським хрестом.  На західному фасаді храму з каменю висічений медальйон з хрестом, який зберігся від найстаршої частини будови. Верхні частини й арки перебудовані в XVII-XIX століттях.

 

Визначні пам'ятки Тбілісі. Вирушаємо в Державний музей Грузії

Навіть якщо ти не в захваті від відвідування музеїв і вони здаються дуже нудними й одноманітними,  все ж не пройди повз головний музей країни. Адже він являє собою унікальне сховище предметів не тільки грузинської культури, а кавказької в цілому.

Музей має величезний фонд експонатів від первісних часів до наших днів. Також у зібранні - ювелірні вироби V-IV ст. до н.е., колекції монет і зброї країн Близького Сходу, вироби ремісників, тканини, килими, одяг, чудове різьблення по дереву. 

 

Визначні пам'ятки Тбілісі. Відвідуємо храм Метехі

На кам'янистому березі річки Мткварі, на невеликій височині, стоїть свідок багатовікової історії Тбілісі - храм Метехі. Спочатку тут був палац місцевих царів, який приблизно був зведений самим Вахтангом Ґорґасалі, засновником Тбілісі. У XII столітті була побудована церква, яка і збереглася до наших днів. За час існування храм багато разів руйнували, але потім знову відбудовували.

 

Визначні пам'ятки Тбілісі. Відвідуємо храм Цмінда Самеба

Головний кафедральний собор Грузинської православної церкви розташований на пагорбі Святого Ілії. Зараз це найбільший собор у Грузії взагалі й у Тбілісі зокрема. Храм видно з усіх кінців міста. І це свого роду символ сучасної Грузії. 

Собор величезний. Його будівництво почалося в 1995 році й закінчилося через 9 років, в 2004 році. Після освячення він став одним із найвищих православних храмів у світі. Його висота становить 98 метрів, площа - більше 5000 квадратних метрів, а місткість - 15000 парафіян. 

Територія храму дуже гарна й доглянута: сад із прекрасними квітами й деревами, чудовий ставок з лебедями, територія з фазанами. Храм сильно контрастує з територією району, на якій побудований. Але це не робить його менш відвідуваним.

 

Визначні пам'ятки Тбілісі. Вирушаємо на огляд фортеці Нарікала

Нарікала - душа Тбілісі. Туриста вона вражає своїми високими стінами, неприступністю веж. Піднявшись на гору Мтацмінда, на якій стоїть фортеця, ви побачите Тбілісі як на долоні. Стіни фортеці можуть розповісти історію країни з IV століття. Більше того, фортеця Нарікала є одноліткою міста, а можливо й перевершує його за віком.

Спочатку цитадель називалася Шуріс-Цихе, що можна перевести як "Завидна фортеця", але в період монгольської навали одержала нову назву - Нарин Калу, що в перекладі з монгольської "Мала фортеця". Безліч разів вороги грузинського народу намагалися зруйнувати фортецю. Але їх спроби були марними.

Але в 1827 році фортеця не встояла проти сил природи - сильний землетрус значно зруйнував стіни й вежі Нарікали. На сьогодні день у Нарікалі проведено багато реставраційних і укріпних робіт. 

 

Визначні пам'ятки Тбілісі. Дивимося панораму нічного міста

У 2012 році в Тбілісі почала працювати нова канатна дорога, і тепер є можливість насолодиться видом нічного міста з висоти пташиного польоту. На канатній дорозі можна проїхатися від нового парку Ріке до фортеці Нарікала й назад. Цей вид транспорту працює з 11 години ранку до 11 вечора.

У кабінки поміщається 8 осіб, а вартість поїздки - 1 ларі. Усі визначні пам'ятки Тбілісі підсвічені ілюмінацією, тому вид не розчарує. 

 

Визначні пам'ятки Тбілісі. Міст Миру і парк біля нього

Міст Миру - пішохідний міст на річці Мткварі, який з'єднує Тбілісі історичний і Тбілісі сучасний.  Міст Миру є однією з найновіших масштабних будівель у столиці Грузії за останні кілька років. Міст завдовжки в 156 метрів був спроектований італійським архітектором Мішелем де Люччі разом із французьким інженером-освітлювачем Філіпом Мартіно. Форма мосту дуже своєрідна і нагадує хвилеподібну фігуру. 

Особливо вражаюче виглядає ця конструкція в темний час доби. Уночі запалюється близько 30 тисяч лампочок і активується близько 240 сенсорів, об'єднаних в інтерактивну світлову систему. Використовуючи азбуку Морзе, на двох парапетах моста Миру щогодини з'являється повідомлення: один з елементів таблиці Менделєєва, який є в людському організмі. Головна ідея цієї вистави - усі люди єдині, незалежно від національності й віросповідання.

 

Джерело - Tochka.net

Переглядів: 121 | Додав: intecha85 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar